Martin Asker

Arbetar på kliniken på Kungsholmen. Specialiserad i idrottsmedicin och framförallt axel- och knäproblematik (Certified Sports Medicine Therapist). Doktorand vid Karolinska Institutet. Sedan 10 år lärare och ansvarig för idrottsmedicin vid Naprapathögskolan i Stockholm. Medlem i Svenska Handbollförbundets medicinska kommitté och naprapat för Svenska U-16 landslaget i handboll. Examen i muskuloskeletal ultraljudsdiagnstik. Håller kontinuerlig fortbildning för kollegor inom idrottsmedicin … Continued

Jenny Hytte

Tjänstledig. Utbildad på Naprapathögskolan. Vidareutbildad inom dry needling. Intresserad av ämnesområdet smärta.

Truls Mikkelsen Omsland

Arbetar på klinikerna på Kungsholmen och Stockholm City. Examen i muskeloskeletal ultraljudsdiagnostik. Behandlar självklart rygg- och nacke. Men hans största intresseområde är smärtor från extremiteterna: axel, armbåge, hand, höft, knä och fot. Tidigare arbetat som naprapat för AIK Fotbolls allsvenska herrlag. Fick priset ”Bästa student klinisk-praktisk” under sin tid på Naprapathögskolan.” E-mail:truls@hedmannaprapater.se

Fanny Skagerling

Utbildad på naprapathögskolan. Vidareutbildad inom dry needling. Intresserad av idrottsmedicin. Arbetar på kliniken i Solna E-mail: fanny@hedmannaprapater.se  

Kalle Ramsell

Arbetar på kliniken på Hornsberg.. Utbildad på Naprapathögskolan. Intresserad av idrottsmedicin. Vidareutbildad inom dry needling, löpning och löpningsrelaterade skador. Spelar fotboll i Sollentuna FK (Div.1). E-mail: kalle@hedmannaprapater.se  

Jennie Ekendahl

Arbetar på kliniken på Sturegatan. Examen Naprapathögskolan 1999. Vidareutbildad inom akupunktur för smärta, Karolinska Institutet. Arbetar mycket med stötvåg, akupunktur och triggerpunktsbehandling. E-mail: jennie@hedmannaprapater.se

Karolin Palmertz Cerne

Arbetar på kliniken på Sturegatan. Naprapatexamen 1993. OMI-examen 2013 med en fördjupning av diagnostik inom klinisk ortopedisk medicin. Fystränare för Brommapojkarna , Flerfaldig vinnare av Vikingarännet, SM guld och flera övriga SM- medaljer på hastighetsskridskor. E-mail karolin@hedmannaprapater.se

Julia Appel

Arbetar på klinikerna i Solna och på Söder. Utbildad vid Naprapathögskolan. Vidareutbildad inom Dry-needling. Intresserad av idrottsmedicin. E-mail: julia@hedmannaprapater.se

Lisa Öqvist

Arbetar på kliniken på Sturegatan. Utbildad på Naprapathögskolan och Axelsons Gymnastiska Institut. Vidareutbildad inom stötvåg och dry nedling och är även certifierad massör. E-mail: lisa@hedmannaprapater.se

Max Ogesten

Arbetar på klinikerna på Sturegatan och Söder. Utbildad på Naprapathögskolan och Axelsons Gymnastiska Institut i Stockholm. Vidareutbildad inom stötvåg och dry needling och är även certifierad massör. E-mail: max@hedmannaprapater.se